ФОКУС ПРОГРАМИ
Формування та розвиток професійних здібностей щодо самоорганізації, вміння самонавчатись, розвинути аналітичне мислення, приймати обґрунтовані рішення, здійснювати оцінювання та забезпечення якості виконаних робіт разом з вільним володінням іноземними мовами, вміння працювати в міжнародному середовищі, здатність працювати автономно, розробляти та впроваджувати міжнародні проекти у сфері міжнародної та європейської економічної інтеграції.
ПРО ПРОФЕСІЮ
Магістерська програма з міжнародної та європейської економічної інтеграції забезпечує міждисциплінарну та багатопрофільну підготовку фахівців зі збору, аналізу та поширення інформації стосовно сучасних процесів розвитку міжнародної та європейської інтеграції, євроінтеграції України в умовах Індустрії 4.0 та трансформації Європейського Союзу.
Освітньо-професійна програма враховує сучасні вимоги до вирішення практичних питань міжнародної та європейської економічної інтеграції та формує економістів з новим перспективним способом мислення, здатних не лише застосовувати наявні методи економічного аналізу, але й розробляти нові для вирішення сучасних проблем міжнародної та європейської економічної інтеграції.
Робота в сфері міжнародної та європейської економічної інтеграції є перспективною, галузь має тенденцію до динамічного розвитку та об’єктивно-необмежуваного поля діяльності, яка передбачає постійність зв’язків в межах економічної, політичної та культурної співпраці з представниками інших країн світу, а також з урахуванням сучасних процесів трансформації Європейського Союзу.
Фахівці працюють в реальному економічному секторі, переважно в провідних компаніях з іноземним капіталом чи вітчизняних компаніях, що орієнтуються на проведення зовнішньоекономічної діяльності у сфері міжнародних інвестицій, міжнародного трансферу технологій, вибору розумної спеціалізація регіонів та формуванні смарт-сіті, міжнародного бізнес-менеджменту, міжнародної торгівлі у сфері розробки експортних стратегій України в умовах сучасних інтеграційних процесів, оцінки експортного потенціалу і експортних можливостей країни, практичних аспектів Угоди про асоціацію України з ЄС.
ПРО КАР’ЄРУ
Випускники освітньої програми «Міжнародна та європейська економічна інтеграція» будують успішну карєру в транснаціональних компаніях, (в т.ч. й міжнародних та європейських банківських установах), маркетингових та консалтингових підприємствах, комунальних підприємствах, провідних українських підприємствах в сфері виробництва та торгівлі, що співпрацюють з міжнародними та європейськими партнерами, займаються інноваційним ІТ-бізнесом, аутсорсингом.
Чимало випускників займають посади в державних органах влади, а саме: дипломатичній службі, департаментах виконавчої влади, міській раді, митній службі, податкових органах, громадських організаціях. Можлива також і подальша наукова та викладацька діяльність, перш за все, у сфері міжнародної та європейської економічної інтеграції.
Фахівці мають водночас декілька перспективних напрямів працевлаштування. Зазвичай, це напрям роботи «економіста-міжнародника» з широким переліком посад, зокрема:
Другий напрям передбачає працевлаштування в галузі міжнародних відносин та державного регулювання міжнародних та європейських інтеграційних процесів, а саме: дипломатичний агент, дипломатичний представник, експерт із зовнішньополітичних питань, консультант із зовнішньоекономічних питань, аналітик-референт, торгівельний представник.
ПРО ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ
Побудова професійної кар’єри фахівця з міжнародної та європейської економічної інтеграції спирається на комплекс накопичених знань одразу за декількома напрямками, а саме:
Магістерська програма має виражене практичне спрямування, передбачає проходження виробничих практик та стажувань упродовж усього навчання. Базами практик є державні установи (Верховна Рада України, МЗС України, департаменти Харківської обласної державної адміністрації та Харківського міської ради, Торгово-промислова палата, Європейська бізнес-асоціація, Європейська бізнес-асамблея, недержавні громадські організації тощо) та підприємства державної і приватної форм власності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність та сприяють міжнародній та європейській економічній інтеграції.
Навчання передбачає активну участь студентів у науковій роботі - конференціях, крулих столах, а також у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом», який у 2020/2023 н.рр. проводиться на базі Каразінського інституту міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу.
Також студенти, що навчаються на магістерській програмі, беруть активну участь у програмах неформальної освіти, що реалізуються в інституті, зокрема у європейському освітньому проекті Модуль Жана Моне «Європейська інтеграція України в умовах Індустрії 4.0»
Випускник освітньої програми має можливість вступити на навчання на освітньо-науковий рівень доктор філософії та набувати додаткових компетентностей вищого рівня.
Презентація освітньої програми