Магістратура: освітня програма «Дипломатія та управління конфліктами»


Галузь знань: С «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини»
Спеціальність: С3 «Міжнародні відносини»
Освітня програма: «Дипломатія та управління конфліктами»
Рівень вищої освіти: другий (магістерський)
Освітня кваліфікація: магістр міжнародних відносин

Випускова кафедра: світової політики, дипломатії та туристичного бізнесу
Адреса: майдан Свободи, 6, 61022, Харків, ауд. 366
Телефон: +38 (057) 707-53-06
E-mail: diplomacy@karazin.ua
Контактні особи: Панова Ірина Олексіївна, +38 (066) 239-76-15,  iryna.panova@karazin.ua
гарант програми Лиман Сергій Іванович, +38 (050) 802-20-01, s.lyman@karazin.ua
завідувач кафедри: Парфіненко Анатолій Юрійович, +38 (097) 375-02-53, parfinenko@karazin.ua

ФОКУС ПРОГРАМИ

 Освітньо-професійна програма «Дипломатія та управління конфліктами» має на меті підготовку фахівців-міжнародників, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми дипломатичного врегулювання конфліктів, миротворчості та постконфліктного миробудівництва. Критично осмислювати та аналізувати глобальні, регіональні та локальні безпекові виклики у військово-політичному, соціально-економічному та гуманітарному вимірах; визначати причини, види, динаміку та наслідки конфліктів, дипломатичні інструменти їх вирішення на основі переговорів, посередництва та розбудови миру.

     Магістерська програма передбачає поглиблене вивчення складної та суперечливої природи міжнародних відносини як академічної дисципліни та політико-дипломатичної практики, сфокусованої на конфліктах та їх вирішенні дипломатичними засобами, впливі конфліктів на систему міжнародних відносин та світовий порядок. Вона акцентує на вивченні інноваційних стратегій управління конфліктами, заснованих на превенції, пом’якшенні конфронтації, переговорах, подоланні історичного ревізіонізму, дипломатії, медіації та ін. Програма розглядає процес припинення війн і побудови стійкого миру: від динаміки і наслідків конфлікту до дипломатії, миробудівництва і підтримки миру, а також постконфліктного миробудівницва.

ПРО ПРОФЕСІЮ

Фахівці з дипломатії та управління конфліктами є професіоналами в сфері зовнішньої політики та міжнародного співробітництва. Вони працюють у регіональних та національних адміністраціях, міжнародних, політичних, громадських, аналітичних організаціях та центрах.

Фахівці:

  • займаються науково-дослідницькою та викладацькою діяльністю з проблем міжнародних конфліктів та постконфліктної взаємодії,  розвитку країн та регіонів світу, включаючи мову, історію, політику, економіку, культуру народів;
  • забезпечують зовнішньоекономічні, дипломатичні, культурні контакти з країнами на народами світу;
  • проводять експертний аналіз політичних систем, економік, культурних процесів країн та регіонів світу, їх зв'язків з Україною;
  • ведуть редакційно-видавничу діяльність з висвітлення проблематики зарубіжних країн і регіонів в ЗМІ, інтернеті тощо;
  • працюють у сфері гуманітарної взаємодії, організації заходів в галузі культури і науки.

Вони можуть здійснювати міжнародні проекти в сфері бізнесу, міжнародного туризму, ярмарково-виставковій сфері, а також працюють в органах державної влади, пов'язаних з реалізацією міжнародної взаємодії та обмінів на регіональному і на міждержавному рівнях.

ПРО КАР’ЄРУ

Випускник освітньої програми «Дипломатія та управління конфліктами» може побудувати кар'єру з міжнародним фокусом, здійснювати професійну діяльність в сфері зовнішньої політики, міжнародного співробітництва та міжнародних відносин, обіймати первинні посади в органах державної влади та самоврядування різних рівнів, в міжнародних організаціях, у комерційних та недержавних структурах, зокрема:

  • дипломатичний представник (посол) при посольствах України закордоном, спеціальних місіях, представництвах України у міжнародних організаціях;
  • працівник консульських установ України;
  • працівник міжнародних організацій, міжнародних органів;
  • аналітик міжнародної сфери, аналітик внутрішньодержавних політичних та економічних процесів;
  • референт прес-служби зовнішньополітичних відомств та дипломатичних установ;
  • фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою(PR-менеджер, іміджмейкер, кризовий менеджер, стратегічний менеджер);
  • викладач вищого навчального закладу, науковий співробітник-політолог;
  • організатор міжнародного туризму;
  • дипломатичний агент та дипломатичний кур’єр;
  • політичний оглядач.

ПРО ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ

Програма сполучає теоретичні, історичні, політиконормативні і практичні виміри ролі дипломатії у вирішенні конфліктів, акцентуючи увагу як на ролі держав, так і на ролі міжнародних інститутів та недержавних акторів в превенції та управлінні конфліктами. Дає можливість опанувати ключові концепції та теорії, ідентифікувати суб’єктів, необхідних для розуміння процесу вирішення конфліктів, надає всебічний огляд дипломатії та вирішення конфліктів у низці країн та регіонів, зосереджується на аналізі можливостей для співпраці та політиці миробудівництва на постконфліктних територіях у різних частинах світу.

Начання за програмою стимулює розвиток навичок критичного мислення та міжкультурного спілкування, ведення переговорів та посередництва, вирішення проблем, що спрямовано на підготовку здобувачів до критичної оцінки сучасних зусиль в сфері дипломатії, вирішення конфліктів та миробудівництва і є ключовим для успішної роботи в глобальному середовищі; сприяє студентам у проведенні власних досліджень у сфері міжнародних відносин та публікації їх результатів у наукових журналах або участі в конференціях.

Здобувачі вищої освіти як першу мову вивчають мову міжнародного дипломатичного спілкування – англійську, а також другу іноземну мову.

Здобувачі матимуть можливість протягом окремих семестрів паралельно навчатися за кордоном в університетах-партнерах за програмами міжнародної мобільності Еразмус+, DAAD.

Освітньо-професійна програма реалізується в активному дослідницькому середовищі із застосуванням академічного дослідження, письма та презентаційних навичок.