Array ( [0] => Array ( [label] => Персональний склад [url] => Array ( [0] => /schools/staff [url_name] => inter_law ) [active] => ) [1] => Array ( [label] => Кадровий склад [url] => http://international-relations-tourism.karazin.ua/schools/inter_law/kadry_MP.html [active] => ) [2] => Array ( [label] => Навчальна робота [url] => http://international-relations-tourism.karazin.ua/schools/inter_law/academic-work-il.html [active] => ) [3] => Array ( [label] => Наукова робота [url] => http://international-relations-tourism.karazin.ua/schools/inter_law/science-il.html [active] => ) [4] => Array ( [label] => Видання кафедри [url] => http://international-relations-tourism.karazin.ua/schools/inter_law/editions-inter_law.html [active] => ) )

Кафедра міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки


Процес виникнення кафедри міжнародного права університету бере свій початок у середині XIX століття, а саме у 1863 році. Її поява дала початок школі міжнародного права Східного регіону, яка відома не тільки в Україні, а й за кордоном. Проіснувавши до 1920 року, кафедра у той період зробила суттєвий внесок як у педагогічний, так і науковий потенціал університету. У той період на кафедрі працювали такі відомі професори як С. М. Орнатський, Д. І. Каченовський, А. М. Стоянов, В. П. Даневський, М. І. Догель, М. О. Таубе, В. А. Уляницький, В. А. Ястржембський.

Після тривалої перерви, пов’язаної із змінами в державному управлінні та владі України, у 2011 році діяльність кафедри міжнародного права була відновлена на базі факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу. Більш ніж за двадцять років державної незалежності Україна зарекомендувала себе як самостійний суб'єкт міжнародного права, який бере активну участь у діяльності Організації Об'єднаних Націй та інших міжнародних і міждержавних політико-економічних організаціях й альянсах. Це й обумовило необхідність підготовки у вищих навчальних закладах України висококваліфікованих фахівців у галузі міжнародних відносин, а саме фахівців з міжнародного права.

Очолює кафедру — Новікова Людмила Вікторівна, доцент, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права. Навчальний процесзабезпечують провідні професори та доценти. Окрім викладачів кафедри міжнародного права, в підготовці майбутніх фахівців беруть участь викладачі юридичного, економічного, соціологічного факультетів, факультету іноземних мов та інших факультетів університету.

У 2012 році на кафедру здійснено перший набір студентів, які отримують вищу освіту на одному з провідних та престижних факультетів університету. Класична освіта університету та високий рівень підготовки фахівців з міжнародного права дає змогу випускникам працевлаштуватися в органах державної влади України та місцевого самоврядування, органах прокуратури, правоохоронних, правозахисних та судових органах, а також на підприємствах, установах, організаціях різних форм власності, які функціонують у сфері зовнішньоекономічних відносин, на ринку фінансових послуг та в інших галузях, як в Україні, так і за її межами.

Яндекс.Метрика