Кафедра як окремий структурний підрозділ була створена у 2003 році у складі факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу. Тривалий час кафедра готувала фахівців для міжнародного туристичного бізнесу, який є важливим чинником міжнародної та європейської інтеграції України, сприяючи економічній та суспільно-політичні зв’язності з країнами ЄС.
Подальша інтеграція України у європейське та світове співтовариство, формування широкої мережі міжнародних зв’язків вимагала підготовки фахівців з поглибленим розумінням регіональних підсистем міжнародних відносин, з відповідною міжнародно-політичною та мовною підготовкою. Тож з 2014 року кафедра розпочала підготовку фахівців за спеціальністю «Країнознавство», започаткувавши міжнародно-політичну освіту в Каразінському. За роки існування кафедра здійснила значний внесок у підготовку фахівців з міжнародно-політичної регіоналістики та міжнародного туристичного бізнесу, реалізувавши низку освітніх програм.
З 2024 року – це кафедра світової політики, дипломатії та туристичного бізнесу. Вона фокусується на глобальних суспільно-політичних та економічних процесах, зумовлених появою транснаціональних акторів, які впливають на міжнародне життя та актуалізують роль дипломатії та міжнародної взаємодії у запобіганні конфліктів та побудові безпечного, справедливого миру.
Забезпечення навчального процесу
Кафедра здійснює підготовку:
Викладання навчальних дисциплін здійснюється викладачами зі значним педагогічним та професійним досвідом, професорами та доцентами. Особлива увага приділяється практичній підготовці фахівців, творчому та професійному розвитку студентів та засадах студентоцентризму, мовній підготовці, гостьовим лекціям та ін. Більше про навчальну роботу тут.
Наукова робота кафедри
Кафедра розробляє державну тему: «Туризм в стратегіях управління конфліктами та миробудівництві на постконфліктних територіях». Основними науковими напрямками є: зовнішня політика та дипломатія України, туризм і миробудівництво, історія міжнародних відносин та дипломатії, управління конфліктами, публічна дипломатія, багатостороння дипломатія, «зелена» економіка та туризм, туристична політика та дипломатія. Результати наукових досліджень викладачів публікуються в українських та закордонних виданнях.
Кафедра неодноразово виступала організатором багатьох міжнародних наукових конференцій. Традиційними стали науково-практичні кругли столи з нагоди Всесвітнього дня туризму.
Навчання через науку завжди було імперативом класичної університетської освіти, тому колектив кафедри приділяє значну увагу науковій роботі студенів, яка знаходить відображення у матеріалах науково-практичних конференцій молодих вчених та у Віснику Каразінського інституту міжнародних відносин та туристичного бізнесу. Дослідження науковців кафедри встілюються у виданнях: монографіях та навчальних посібниках.
Кафедра здійснює значну наукову-експертну діяльність, беручи участь у розробці регіональних стратегій соціально-економічного розвитку Харківської області. Детальніше про наукову роботу кафедри.
Міжнародна співпраця
Кафедра активно співпрацює з Талліннським університетом. Завідувач кафедри виступав регіональним координатором міжнародного проєкту «Creating a partnership culture and developing common local products to increase the export capacity of small businesses in frontline and borderland rural areas».
Викладачі кафедри беруть участь у міжнародних проєктах ERASMUS+ Jean Monnet та DAAD, є авторами багатьох англомовних публікацій (в т.ч в Scopus та Web of Science), забезпечують викладання профільних дисциплін англійською мовою, беруть участь у програмах академічної мобільності, міжнародних наукових проєктах, інтегрують міжнародний досвід у навчальний процес через програми підвищення кваліфікації, проведення міжнародних конференцій.
Кафедра активно співпрацює як з українськими, так і зарубіжними вищими навчальними закладами. Викладачі та студенти кафедри беруть участь у програмах академічної мобільності та зарубіжних стажуваннях в університетах країн ЄС, США та Китаю.
За роки існування освіту на кафедрі здобували громадяни Азербайджану, Туркменістану, Ізраїлю, Казахстану, Китаю, Лівії, Туреччини та ін. держав.
Сприяння працевлаштуванню випускників