Каразінський університет – це не лише Alma mater, храм науки і знань, а ще й харківський Хогвартс, скарбниця історії, культурний осередок, місце знайомств та зустрічей.
Студенте, ми теж були на твоєму місці, тож ділимося з тобою ідеями як цікаво і з користю провести час, навіть «не виходячи за поріг» рідного вишу. Впевнені, це список стане твоїм вішлістом.
Першокурсникам, перш за все, рекомендуємо зайти на гостину до Музею історії університету. Тут одразу розумієш, в настільки крутому універі ти опинився! Експозиція дозволяє побачити, з чого починався університет, який вигляд мали тогочасні студенти і викладачі, за яким столом сидів перший ректор, оглянути винаходи каразінських вчених та багато іншого.
Щоб глибше зануритись у минуле, радимо відвідати Музей археології, дійсно майданчик європейського масштабу, де представлено експонати, вік яких сягає ІІІ тисячоліття до нашої ери. На стінах – панно, художні розписи й елементи одягу, зброї, прикраси різних епох, а в підлозі – вмонтовані знахідки: поховання людини й жертвоприношення пса з намистом на шиї.
Тим, кому небо цікавіше за землю, пропонуємо завітати до Музею астрономії, де можна переглянути одну з найстаріших у Європі колекцій метеоритів, подивитись в двохсотрічні телескопи на зоряне небо, а також – на сузір’я з давнього атласу з міфічними персонажами прямо на стелі виставкової зали.
Кому ж до душі ближчі реальні тварини, а не міфічні, сподобається в Музеї природи – одному з найстаріших серед європейських. Він вражає скелетом мамонта і фінвала – велетенського мешканця Антарктики. Серед 250 тисяч експонатів чого тільки немає! І опудала й тушки тварин та птахів, і викопні рештки й скелети, і муляжі вимерлих видів і раковини рідкісних молюків, і корали, і метеорити...
Продовжити насолоджуватись природою можна у Ботанічному саду. З приходом весни весь сад наповнюється чарівливими ароматами цвітіння, буяння кольорів милує око всю теплу пору року. А в холодну пору можна втекти від низьких температур і сірості в оранжерею. До речі, можна задоволення продовжити, придбавши квітку в горщику додому.
Від оранжереї крокуємо до Художньої галереї, де прекрасне не лише у квітах та пейзажах, а й в людських обличчях, деталях інтер’єру тощо – на полотнах талановитих художників, у творах декоративно-прикладного мистецтва. Також в галереї проходять виставки фоторобіт, музичних інструментів народів світу, вишиванок та ін.
Сподобалось? Тоді зазирніть до «ЄрміловЦентру» – єдиного у Харкові осередку сучасного мистецтва, де проводяться виставки графіки і живопису, скульптур, дизайнерських робіт, інсталяцій. «Арт-двіж» включає й різноманітні перформанси, літературні фестивалі, театральні вистави, кінопокази, концерти музичних гуртів, танцювальні виступи.
Ну і як годиться, повернемось до того, з чого починали,– до храму науки і знань. В Каразінському діє єдиний в країні приуніверситетський майданчик інтерактивної науки. В «ЛандауЦентрі» демонструються закони фізики, принципи дії різноманітних механізмів, тут можна стати свідком оптичних ілюзій та зрозуміти, як вони «працюють». Експозиції стосуються різноманітних наук – від експериментальної фізики та хімії до філології і психології – та здатні зацікавити, як дорослих, так і малих. Тому беріть з собою молодших братів та сестер. Впевнені, їм так сподобається, що вони також захочуть стати студентами Каразінського!