Художня галерея імені Генріха Семирадського: прекрасне поруч і всюди


Понад два століття поспіль Каразінский університет дбає не лише про розвиток науки і здобуття його вихованцями класичної європейської освіти, а й про прищеплення їм високих духовних і моральних цінностей, естетичного смаку і любові до прекрасного.

Сам засновник університету В. Н. Каразін одразу після його відкриття ініціював створення рисувальних класів, придбавши у Петербурзі колекцію гравюр, що налічувала майже 2,5 тисячі творів західноєвропейських митців. Зібрання стало першим у Харкові, навіть сучасники говорили, що воно доволі рідкісне. Коли ж колекція поповнилась дарунками вихованців університету – полотнами італійських художників ХVI-ХVIII століть – Музей витончених мистецтв і старожитностей відкрив свої двері для харків’ян і гостей міста.

1920-ті роки стали буремними для університету: його реорганізували – більшість факультетів стали окремими вищими навчальними закладами, а унікальне зібрання поклало початок Харківському художньому музею.

Та Каразінський піклується про збереження традицій: у 2015 році відбувся благодійний аукціон на підтримку поранених бійців АТО – меценати передали університету придбані картини відомих художників, що стало початком відродження галереї. Виставковий майданчик відкрився до дня народження відомого польського художника, випускника університету Генріха Семирадського та отримав його ім’я.

Тут можна побачити не лише картини знаних художників і молодих авторів в різноманітних стилях і жанрах, а й кращі зразки декоративно-прикладного мистецтва, фотороботи, музичні інструменти народів світу, гончарні вироби, вишиванки тощо. Це масштабний культурний осередок, що дарує можливість доторкнутись до прекрасного.

Тож приходь до Художньої галереї імені Генріха Семирадського і зазирни за межі реальності. Каразінський запрошує!


Контакт.
Адреса: майдан Свободи, 6, північний корпус університету, вхід з боку Держпрому