«ЛандауЦентр»: яка наука на дотик?


«ЛандауЦентр», з’явившись як перший виставковий майданчик інтерактивної науки в Харкові, досі лишається єдиним приуніверситетським центром інтелектуального дозвілля в країні. Він відкрився в Каразінському університеті менше 10 років тому, та вже став популярним не лише серед харків’ян, сюди приїжджають на екскурсії з інших міст.

Зараз це постійна виставка унікальних експонатів, створених ученими університету, а також змінні експозиції, присвячені певній тематиці. Так, тут проходять заходи цікавої ботаніки і зоології, археології, біомеханіки, експерементальної хімії і фізики, геометрії, астрономії, комп’ютерних наук, робототехніки і навіть філології, психології, народознавства і краєзнавства. Але це ще не все: проходять в «ЛандауЦентрі» різноманітні майстер-класи, покликані розвивати творчість, а також ігротеки, зокрема для всієї родини.

Тут кожен знайде щось своє: активні діти випробовують повітряну гармату й керують вітрильником, відкриваючи закони фізики, а більш посидючі — замислюються над створенням звуків, граючи на фортепіано, в якому можна «бачити музику». Має чим вразити «ЛандауЦентр» й дорослих: тут є кімната високих енергій, де можна побачити найбільший у Східній Європі «трансформатор Тесли», що дає розряди до півмільйона вольт, «сходи Якова», «кімната Еймса» тощо.

В центрі є розділи, присвячені різноманітним наукам — фізиці, анатомії, оптиці, математиці тощо, проте найбільше враження справляє соціальний куточок, де можна приміряти окуляри, щоб побачити світ, яким його сприймають люди з проблемами зору, а також спробувати подолати перешкоди та виконати певні завдання в інвалідному візку.

«ЛандауЦентр» виходить за рамки популяризації науки й навчання, він не лише залучає до експериментів, спонукає робити відкриття, викликає бажання краще вчитися, а й розвиває фантазію, налаштовує соціальні та психологічні зв’язки, формує цінності й позицію у світі. Це простір для всіх — кожен знайде тут для себе щось своє, це новий формат просвітництва в університеті.

Приходь до «ЛандауЦентру», приводь молодших братиків і сестричок, доторкнись до науки! Каразінський запрошує!


Контакт
Адреса: майдан Свободи, 6, північний корпус університету, вхід з боку "Kharkiv Palace Premier Hotel"