Модуль Жана Моне «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 2020-2021 н.р.



18 червня 2021 року

В межах реалізації проєкту відбувся виступ лектора і консультанта проєкту, доцента Інституту історичних досліджень Болгарської академії наук Теодорічки Готовської-Хенце «У тіні двох європейських війн та одного національного повстання: будівництво залізничної лінії у болгарських землях (1869–1878 рр.)».


18 червня 2021 року

На історичному факультеті в онлайн-форматі відбувся міжнародний круглий стіл «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у “довгому ХІХ столітті“». Захід проведено спільно з Болгарською академією наук, Інститутом вивчення Центрально-Східної Європи в Києві, центром болгаристики і балканських досліджень імені М. Дринова Каразінського університету.

На круглому столі заслухано сім наукових доповідей представників освітніх і наукових установ України й Болгарії, серед яких — Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Інститут балканістики з Центром фракології Болгарської академії наук, Інститут історичних досліджень Болгарської академії наук, Інститут історії Національної академії наук України, Київський університет імені Бориса Грінченка, Бердянський державний педагогічний університет, комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Харківська державна академія культури.


27 травня 2021 року

На факультеті МЕВ та ТБ відбулась Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Антикризові заходи в готельно-ресторанному бізнесі та інфраструктурному розвитку України в умовах подолання наслідків COVID–19». Науковці висвітлили ризики діяльності закладів готельно-ресторанної сфери, перспективи розвитку, обґрунтовували відкриття нових кафе, ресторанів, аналізували бізнес-плани, обговорили важливість інформаційно-комунікаційних технологій у подоланні кризи.

Матеріали конференції (тези)


20 травня 2021 року

Практичне заняття об’єднало більше 15 учасників навколо важливих питань щодо ефективного управління часом у проєктному менеджменті. Миколенко Олена разом з учасниками застосували вартісний підхід до визначення ефективності проєкту. Проговорили критерії, за якими проєкт можна вважати успішним. За результатами проєкту всім учасникам було надано сертифікати


13 травня 2021 року

Відбулася зустріч зі слухачами (лекція) в рамках реалізації проєкту, учасники генерували ідеї щодо майбутніх «зелених» інфраструктурних проєктів, обговорювали можливі ризики, основних стейкхолдерів та їх можливий вплив на хід реалізації проєкту, його успішність.


6 травня 2021 року

Відбулось чергове заняття в рамках проєкту з лекторами Світланою Страпчук та Оленою Миколенко. Учасники в групах здійснювали планування сходження на г. Кіліманджаро (кейс1, кейс 2). Всім знадобилась різна кількість днів для досягнення мети. На завершення всі учасники взяли участь у генерації ідей «майбутнього» із застосуванням технологій дизайн-мислення разом з Світланою Страпчук.


29 квітня 2021 року

Олена Миколенко та Світлана Страпчук разом з 25 учасниками проєкту вивчали класичний проєктний менеджмент, його етапи та інструменти планування реалізації проєкту. Для більш глибшого розуміння підходу застосували кейс «Кіліманджаро», метою якого є сходження команди на гору Кіліманджаро, найвищу точку Африки (лекція).


22 квітня 2021 року

На черговій зустрічі 26 учасників разом з тренером Свіланою Страпчук визначали командні ролі в проєкті, секрети успішної команди, підходи до формування команди. Із застосуванням методології DISC визначали потенційну роль кожного учасника у командній роботі над майбутнім проєктом.


15 квітня 2021 року

У рамках конференції в Zoom лектор, завідувачка кафедри міжнародної електронної комерції та готельно-ресторанної справи Наталя Данько провела презентацію на тему «Інновації в інфраструктурі та їх застосування». Особливий акцент було зроблено на інноваційному розвитку інфраструктури в готельно-ресторанному бізнесі.


8 квітня 2021 року

Відбулося чергове заняття в дистанційному форматі, на якому були присутні учасники з різних університетів Харкова, а також лектори Олена Миколенко та Світлана Страпчук. Побудували хмару асоціацій в PollEverywhere, зіграли у Kahoot! Виявилося, що учасники багато знають про інфраструктурний розвиток Європи! (матеріали)


1 квітня 2021 року

Відбулася червова лекція і практичні заняття з курсу, цього разу тема була присвячена розвитку інфраструктури у старому світі упродовж другої половини ХХ століття. Лектор Дмитро Миколенко розповів про розвиток доріг, портів, каналів і мостів. Саме у зазначений період активно реалізовувалася європейська інтеграція, яка супроводжувалась створенням проєктів, що символізували континентальну єдність – це Європорт у Роттердамі, Євротунель під Ла-Маншем, а також чимало мостів між ФРН і Францією та ФРН і Швейцарією тощо.


25 березня 2021 року

Відбулася лекція, присвячена історії розвитку таких видів інфраструктури як шосейні дороги, канали, порти, а також історії створення газопроводів у Європі упродовж міжвоєнного періоду.


18 березня 2021 року

Відбулася чергова лекція та практичне заняття історичного циклу модулю щодо періоду ХІХ – початку ХХ століття. У запропонованому студентам матеріалі йшлося про будівництво залізниць, шосейних доріг, каналів, розвиток туризму у зазначену епоху. Заняття завершилося вікториною, яка дозволила закріпити знання студентів.


11 березня 2021 року

Відбулися чергові заняття на тему розвитку різних видів інфраструктури Європи упродовж Раннього Нового часу, тобто, починаючи з епохи Великих географічних відкриттів і до Великої Французької революції кінця ХVIII століття. Студенти дізналися про те, як зміна кон’юнктури у сфері торгівлі вплинула на занепад / піднесення європейських портів, як упродовж зазначеного періоду будували дороги і канали, розвивалися морські курорти. Також слухачі мали можливість розглянути процес розбудови таких місць відпочинку як ресторани, кафе і таверни.


4 березня 2021 року

Слухачі курсу мали можливість ознайомитися із історією середньовічних проєктів (портів, мостів, доріг тощо), котрі сприяти формуванню Європи як єдиного економічного і культурного простору. На практичних заняттях із цієї теми студенти працювали у команді з 13 осіб та відточили власні soft skills, створивши власну презентацію середньовічної інфраструктури на платформі Padlet.


25 лютого 2021 року

Стартував черговий етап реалізації проєкту. Цього разу до слухачів курсу, крім студентів Каразінського університету, долучилися здобувачі освіти з Харківського національного університету внутрішніх справ і Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва. На першому занятті студентам була запропонована лекція і практичні заняття з теми «Масштабні інфраструктурні проєкти епохи Античності».