Довузівська підготовка


ЦЕНТР ДОВУЗІВСЬКОЇ ОСВІТИ


При Харкіському національному університеті імені В.Н. Каразіна з 1995 року функціонує Центр довузівської освіти, у складі якого наразі працюють Малий каразінський університет, дистанційні школи та підготовчі курси. Зусилля Центру спрямовані не лище на підготовку до вступу в університет, але й на пропаганду освіти взагалі, популяризацію досягнень науки, розвиток творчого потенціалу молоді й підвищення її освітнього рівня, пошук та підтримку обдарованих дітей і сприяння їх подальшому навчанню.

Малий каразінський університет відкритий для дітей з 5-річного віку, тут:

  • дошкільнята розвивають логічне мислення;
  • діти з початкової школи пізнають фізичні закони всесвіту;
  • учні середньої школи опановують додаткові знання або за необхідності отримують допомогу у вивчення шкільної програми;
  • старшокласники досконало вивчають улюблені науки та свідомо обирають майбутній фах.

Навчання проводиться за такими напрямками: математика, комп’ютерні науки, економіка, фізика, біологія, хімія, українська, англійська, німецька та польська мови, археологія, психологія та ін..

Для підготовки до участі в різноманітних заходах створюються спеціальні групи з поглибленим навчанням, тому серед учнів Малого каразінського університету багато переможців олімпіад та конкурсів найвищих рівнів. Щорічно у рамках Днів науки в Україні відбувається підсумкова конференція Малого каразінського університету, де молоді науковці демонструють свою дослідницьку роботу.

Заняття проходять в аудиторіях та навчальних лабораторіях університету, тож не дивно, що випускники Малого каразінського гідно поповняють лави студентської родини університету.

Підготовчі курси спрямовані на підготовку старшокласників до ЗНО за предметами: українська мова та література, історія України, математика, фізика, хімія, біологія, географія, англійська мова.

Форми занять – вечірня та недільна. Предмети для вивчення та їх кількість майбутні вступники визначають особисто, враховуючи умови вступу в наступному році. Запис на підготовчі курси починається з 1 вересня, початок занять по мірі комплектування груп.

Дистанційні школи працюють для учнів 7-10 класів, які не мають змоги відвідувати регулярні заняття в приміщені університету. Це, зокрема, математична, біологічна, фізична та хімічна школи.

Навчання здійснюється шляхом листування. Навчальний рік поділяється на два семестри та триває з жовтня по травень включно. Щомісяця слухач дистанційної школи отримує методичні вказівки та завдання, які перевіряються викладачами університету і повертаються учню разом із детальними розв’язками та коментарями. Щороку в університеті проходять навчальні дні дистанційних шкіл.

Контактна інформація

Адреса: м. Харків, майдан Свободи, 4, к. 6-53, Центр довузівської освіти
Телефон: (057)-707-52-70, (057)-707-55-26
Графік роботи: з 9:00 до 17:00 пн-пт
Е-mail: cdo@karazin.ua
Сайт: cdo.univer.kharkov.ua


ГУРТОК З ДИПЛОМАТИЧНОЇ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


При КЗ «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради» діє гурток «Основи дипломатичної та економічної діяльності», започаткований у вересні 2021 року. До занять за авторською методикою запрошуються учні старших класів віком від 14 до 17 років. Майбутні вступники навчаються на вечірній формі.

Мета навчальної програми гуртка полягає у формуванні у здобувачів освіти базових знань з основ дипломатії, дипломатичного протоколу та етикету, актуальних питань сучасних міжнародних відносин, а також навичок науково-дослідницької роботи, висловлення та аргументації власної позиції та участі в дискусіях, дебатах, круглих столах (розмовний англійський клуб з актуальних питань міжнародних відносин та дипломатії) у навчальній діяльності та багато іншого.

Детальну інформацію можна дізнатися на сайті КЗ «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради».