Модуль Жана Моне «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 2019-2020 н.р.


ПОДІЇ В МЕЖАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

29 червня 2020 року

Відбулася відкрита інтерактивна лекція та практичне заняття англійською мовою доктора Теодорічки Готовської-Хенце Інституту історичних досліджень Болгарської академії наук на тему: «Формування радянського блоку: міжнародний контекст, внутрішні впливи (1945-1949 рр.)». (Оголошення).


25 червня 2020 року

Відбулася відкрита інтерактивна лекція та практичне заняття англійською мовою доктора Магнуса Віллессона університету Ліннея (Швеція) на тему: «Фінансування інфраструктурних проєктів» (Оголошення).


17 червня 2020 року

О 14:00 у межах реалізації проєктів «Infrastructure that have united Europe: Insights into the History, Recent Developments and Outlook for Capacities» (611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE), «Інноваційний університет і лідерство — «Інтердисциплінарність і міжгалузевість та стратегії розвитку університету» в Харківському національному університету імені В. Н. Каразіна на факультеті міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу за участі виконкому Харківської міської ради і Міжнародного фонду досліджень освітньої політики відбудеться онлайн-презентація студентських міждисциплінарних проєктів «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє».

Захід відбудеться за участі Тараса Фінікова — президента Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, засновника проєкту «Інноваційний університет і лідерство», Аліни Шеноголець — начальника відділу розвитку міжнародних зв’язків і євроінтеграції Харківської міської ради, Валерія Рєзнікова — декана факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Каразінського університету, менторів студентських проєктів: Дмитра Миколенка, Олени Миколенко та Світлани Страпчук та 15-ти учасників модуля «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє», які презентують ідеї з розвитку залізної дороги, молодіжного хабу, велоінфраструктури тощо.

Посилання

Матеріали: презентація проєктів


3 червня 2020 року

Вже червень, але ми продовжуємо працювати над індивідуальними проєктами «Інфраструктура, яка об’єднала Європу».

5 команд працює над інфраструктурними проєктами м. Харкова та України. 3 червня 2020 р. аналізували стейкхолдерів, класифікували їх, оцінювали ризики, які притаманні різним проєктам. Підходимо до завершального етапу підготовки індивідуальних проєктів.

Лекція за посиланням.


25 травня 2020 року

У Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна на базі факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, кафедри міжнародної електронної комерції та готельно-ресторанної справи відбулася Всеукраїнська студентська, науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку готельно-ресторанного бізнесу», організована за підтримки програми Ерасмус + Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасність, погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE

На пленарному засіданні конференції з вітальним словом виступили декан факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, Валерій Рєзніков, завідувачка кафедри міжнародної електронної комерції та готельно-ресторанної справи Данько Іванівна, директорка ТОВ «Альта Гурме Групп Харків» регіонального представництва «Кофе Illy», шеф-барист, викладачка в Al. Cuisine School Пилипюк Богдана, заступниця декана факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Олена Доценко, координатор проєкту Ерасмус + Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасність, погляд у майбутнє» (611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE) Дмитро Миколенко.

Секція «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасність та погляд у майбутнє, модераторами якої були Олена Миколенко і Дмитро Миколенко, відбулася у рамках реалізації проєкту Жан Моне модуль Infrastructure that have united Europe: Insights into the History, Recent Developments and Outlook for Capacities 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Вона вийшла міждисциплінарною. На ній були заслухані наукові доповіді майбутніх істориків, економістів, державних управлінців і менеджерів, представників семи навчальних інституцій міста Харкова і України. У роботі секції взяли участь лектор проєкту Світлана Страпчук, а також декан економічного факультету Києво-Могилянської академії Олександра Гуменна.

Секція пройшла в атмосфері жвавого обговорення, яке подекуди переходило у справжню наукову дискусію. Учасники секції отримали сертифікати учасників проєкту Жан Моне модуль Infrastructure that have united Europe: Insights into the History, Recent Developments and Outlook for Capacities 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE (матеріали конференції).

Посилання


20 травня 2020 року

Відбулася зустріч зі студентами в рамках реалізації проєкту Жан Моне Модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасність, погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Незважаючи на залікові роботи, учасники були, як завжди, дуже активні. Продемонстрували розроблені діаграми Ганта за проєктом, обговорювали соціальний і економічний ефект від будівництва та функціонування аеропорту в м. Харкові. Прогнозували обсяги доходів та витрат, обчислювали інвестиції, обґрунтовували економічну доцільність. Сподіваємось на швидке відновлення перельотів та приємних польотів)

Наступного разу шукаємо ідеї проєктів, що сприятимуть інтеграції України в європейський простір).

Лекція за посиланням.


13 травня 2020 року

Відбулося чергове заняття у рамках реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія сучасний стан і погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Цього разу заняття було присвячено інноваціям у сфері готельно-ресторанної справи. Завідувачка кафедри міжнародної електронної комерції та готельно-ресторанної справи Каразінського університету Наталя Іванівна Данько запропонувала слухачам цікаву і змістовну лекції з цієї теми. Заняття завершилися вікториною у Kahoot. До зустрічі наступного тижня!


6 травня 2020 року

Відбулися чергові заняття у рамках проєкту Жан Моне Модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Учасники ознайомилися з лінійним та ітераціцним підходами в управлінні проєктами. Учасники працювали з кейсом, визначали етапи, задачі та їх послідовність. Побудували діаграму Ганта. Приділили увагу також підходам Agile, Scrum та Kanban, а також перевагам у їх застосуванні. Всі учасники дуже продуктивно попрацювали).

Лекція за посиланням.


29 квітня 2020 року

Відбулося чергове заняття у рамках модулю Жана Моне «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасність та погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Вже друге заняття поспіль слухачі працюють в командах над виконанням різних завдань. Самі команди формувались, спираючись на технологію DISC. Ефективність її застосування довели результативністю роботи команд, які визначали різні завдання, що потрібно виконати для досягнення мети проєкту у визначений час та дотримуючись бюджету.

Лекція за посиланням.


22 квітня 2020 року

В рамках реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE було проведено чергове заняття, яке зібрало 22 учасника. Обговорювали проєкт, його середовище. Визначали потенційну роль кожного учасника у формуванні майбутніх проєктних команд. Учасники були бездоганними у виконанні всіх завдань.

Лекція за посиланням.


15 квітня 2020 року

Відбулося чергове заняття з курсу «Інфраструктура, яка об’єднала Європу» в дистанційному форматі у рамках реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Були присутні учасники з різних університетів м. Харкова, а також лектори Олена Миколенко та Світлана Страпчук. Застосування сучасних технологій дозволило зробити всіх учасників активними слухачами. Побудували хмару асоціацій в PollEverywhere, зіграли у Kahoot! Виявилося, що учасники багато знають про інфраструктурний розвиток Європи! Мета досянута. Рухаємось далі!

Лекція за посиланням.


8 квітня 2020 року

Відбулася чергова лекція у рамках реалізації проекту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан і погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Цього разу вона була присвячена історії розвитку інфраструктури у Старому світі упродовж другої половини 1940-х – початку 1990-х рр. Лекція завершилася вікториною у програмі Kahoot.

Лекція за посиланням.


1 квітня 2020 року

Відбулася чергова лекція у рамках реалізації проекту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан і погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Цього разу вона була присвячена історії розвитку комунікацій, транспортної інфраструктури у Старому світі упродовж міжвоєнного періоду. Особливу увагу було приділено появі такого явища як автобани і аеропорти. Також у лекції йшлося про будівництво каналів, газопроводів і мостів. Лекція завершилася вікториною у програмі Kahoot.

Лекція за посиланням.


25 березня 2020 року

У рамках реалізації проєкту Жан Моне модель «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан і погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE відбулися дві онлайн лекції координатора проєкту Дмитра Миколенка «Трансконтинентальна інфраструктура Раннього Нового часу» і «Розвиток європейської інфраструктури в XIX – на початку XX ст.». По завершенні лекцій студентам було запропоновано вікторину так само в онлайн форматі.

Лекція за посиланням.


12 березня 2020 року

Відбулася презентація проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан і погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE у науково-популярному клубі «Вільний університет Майдан моніторинг».

Лекція за посиланням.


11 березня 2020 року

Відбулася друга лекція проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE, присвячена стану доріг, будівництву мостів, портів у епоху Середньовіччя. На практичних заняттях студентам було запропоновано нанести на мапу Європи основні інфраструктурні об’єкти епохи.

Лекція за посиланням.


4 березня 2020 року

Стартував другий етап проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Цього разу на факультеті міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Каразінського університету. У презентації проєкту взяли участь декан факультету Валерій Рєзніков і завідувачка кафедри міжнародної електронної комерції та готельно-ресторанної справи Наталя Данько, які разом із координаторами проєкту Оленою Миколенко і Дмитром Миколенком зробили презентацію програми модуля Жана Моне. Також студентам була запропоновала перша лекція курсу «Масштабні інфраструктурні проєкти епохи Античності». Слухачі мали можливість дізнатися як порти, дороги, акведуки і мости сприяли формуванню Давньогрецької цивілізації і Римської імперії. Заняття завершилося вікториною.

Лекція за посиланням.