RSS FeedНовини

  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 25

17 грудня 2025 року

Зустріч зі стейкхолдерами освітніх програм зі спеціальності «Міжнародні відносини»

Зустріч зі стейкхолдерами освітніх програм зі спеціальності «Міжнародні відносини»

17 грудня 2025 року відбулася онлайн-зустріч зі стейкхолдерами освітніх програм кафедри світової політики, дипломатії та туристичного бізнесу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, що реалізуються у 2025/2026 навчальному році за спеціальністю С3 «Міжнародні відносини» на бакалаврському та магістерському рівнях вищої освіти.

Захід було проведено відповідно до Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, та в межах системної роботи кафедри із забезпечення якості освітнього процесу та оновлення змісту програм з урахуванням запитів академічної спільноти, роботодавців і здобувачів освіти.

У зустрічі взяли участь завідувач кафедри світової політики, дипломатії та туристичного бізнесу Анатолій Парфіненко, гаранти освітніх програм, здобувачі вищої освіти, роботодавці та представники професійної й академічної спільноти.

У ході робочої наради було обговорено такі освітні програми:

  • «Світова політика та дипломатія» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти (гарант – доцент Анатолій Парфіненко);
  • «Дипломатія та врегулювання конфліктів» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти (гарант – професор Сергій Лиман).
  • До обговорення освітніх програм долучилися представники органів державної влади, місцевого самоврядування, закладів вищої освіти та міжнародної професійної спільноти, зокрема:
  • Юлія Богайчик – менеджерка проєктів місцевого економічного розвитку Агенції економічного розвитку PPV;
  • Олена Ващенко – в.о. директорки Департаменту світового українства та гуманітарної взаємодії Міністерства закордонних справ України;
  • Микола Дорошко – завідувач кафедри міжнародного регіонознавства ННІ «Київський інститут міжнародних відносин», доктор історичних наук, професор;
  • Роман Петюр – начальник відділу міжнародних зв’язків Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби ННІ «Київський інститут міжнародних відносин», кандидат політичних наук;
  • Олексій Понікаровський – директор Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради;
  • Оксана Тулай – завідувачка кафедри міжнародних відносин та дипломатії Західноукраїнського національного університету.
  • Активну участь в обговоренні також взяли здобувачі вищої освіти:
  • Владислава Давиденко – здобувачка 3 курсу освітньої програми «Міжнародні відносини та регіональні студії»;
  • Вікторія Луценко – здобувачка 1 курсу освітньої програми «Світова політика та дипломатія»;
  • Вікторія Стовбун – здобувачка 1 курсу освітньої програми «Дипломатія та врегулювання конфліктів» (магістерський рівень);
  • Вероніка Трегуб – здобувачка 1 курсу освітньої програми «Світова політика та дипломатія».

За результатами зустрічі було окреслено ключові напрями подальшого вдосконалення освітніх програм, зокрема в частині їх практичної орієнтації, відповідності сучасним викликам світової політики, дипломатії та міжнародної безпеки, а також посилення взаємодії з роботодавцями й міжнародними партнерами.