RSS FeedНовини

  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 35

7 лютого 2025 року

Зустріч Міністерства закордонних справ України з представниками вишів

Зустріч Міністерства закордонних справ України з представниками вишів

31 січня 2025 року на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України відбувся Другий лекторіум для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти. Захід зібрав представників академічної спільноти, дипломатів і експертів з питань міжнародних відносин, сприяючи налагодженню ефективної взаємодії між освітнім і дипломатичним середовищем.

До заходу долучилися і представники ННІ «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу»: доцент Ірина Пересипкіна, професор Валерій Рєзніков та завідувач кафедри світової політики, дипломатії та туристичного бізнесу, доцент Анатолій Парфіненко.

Програма заходу охопила ключові аспекти міжнародного співробітництва України. Учасники ознайомилися з особливостями функціонування органів дипломатичної служби, механізмами взаємодії України з міжнародними організаціями (ООН, РЄ, ОБСЄ, ЮНЕСКО), а також питаннями міжнародної безпеки та військово-технічного співробітництва.

Особливу увагу було приділено темі української всесвітньої спільноти, яку висвітлила Олена Ващенко, начальник Управління всесвітнього українства і гуманітарних ініціатив Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України. Директор Департаменту міжнародних організацій Валентин Скуратовський окреслив актуальні аспекти співробітництва України з міжнародними партнерами, а директор Департаменту міжнародної безпеки та військово-технічного співробітництва Сергій Шутенко розповів про виклики та перспективи в сфері безпекової політики.

Дипломати та науковці жваво обговорювали ці теми, обмінюючись досвідом. Особливу зацікавленість викликало питання можливостей стажування науково-педагогічних працівників у Міністерстві закордонних справ України.

Проведення таких заходів сприяє поглибленню співпраці між освітянською та дипломатичною спільнотами, а також інтеграції здобутих знань у навчальні програми, що дозволяє формувати висококваліфікованих фахівців у сфері міжнародних відносин.