Засідання дискусійно-дебатного клубу геополітичного напряму "SPEECH"


В інституті діє дискусійно-дебатний клуб геополітичного напряму "SPEECH", заснований у 2017 році Студентським науковим товаристом тоді ще факультету МЕВ та ТБ. Це унікальний майданчик для реалізації студентських проектів з дипломатичної практики, бізнес-адміністрування, дебатного й ораторського мистецтва та додаткової галузевої самоосвіти з міжнародних відносин, економіки, права, інформації, комунікацій тощо.

Засідання клубу являють собою:

  • семінари (дискусії, дебатні тренінги, майстер-класи, моделі міжнародних клубів, представницьких органів держави тощо) з обміну досвіду між студентами з різноманітних питань геополітики;
  • зустрічі з провідними експертами Харкова, України та інших країн і регіонів;
  • лекції та майстер-класи від практикуючих фахівців в міжнародній або бізнес-сфері;
  • студентські дипломатичні конференції з обміну досвідом і командні тренінги зі стратегічного планування та проектного менеджменту.

Корисні навички. Дебатний клуб є інтелектуальним поєдинком, де обговорюючи найактуальніші проблеми геополітики, можна «прокачати свої скілли»:

  • відточити ораторську майстерність: уміння підбирати влучні слова, доносити до слухачів власну думку, отримувати їх зацікавленість, переконувати, спонукати до дій;
  • вміло оперувати фактами, наводити вагомі аргументи;
  • бути неупередженим;
  • розвивати аналітичні здібності;
  • здобувати нові знання;
  • робити експертні висновки.

Заходи проходять щопонеділка за участю експертів – як представників різноманітних установ, так і науковців кафедри міжнародних економічних відносин, серед яких: доценти В.В. Резніков, Л.І. Григорова Беренда, Н.А. Казакова та ін.

Теми дискусій та дебатних тренінгів коливаються від гострих питань геополітики України до актуальних світових проблем. Це, наприклад, перспективи розвитку дипломатичних відносин України з ЄС, Росією та США, Брексіт-2020, капіталізм vs соціалізм, ймовірні результати політики умиротворення КНДР тощо. В ході дискусії кожен учасник може виступити в ролі експерта, наводячи переконливі аргументи щодо певного питання, тренінг дозволяє випрацювати стратегію в ході ведення дебатів.

Моделі міжнародних клубів, представницьких органів держави тощо дають змогу якнайкраще осмислити проблему. Так, наприклад, під час моделі Великої сімки (G-7) кожен дебатер був у ролі представника певної країни, доповідаючи від імені комітету одного з питань: збройних сил, екології чи соціології. Тож 3 представники кожної країни висловлювали погляд «своєї» країни на задану проблему і давали резолюції щодо її вирішення. Наприкінці роботи кожного з комітетів «Єврокомісія» (експерти інституту) обирала 3 найкращу резолюції і виносила їх на голосування.

В ході моделі українського парламенту обговорювалося питання євроатлантичної інтеграції України: студенти у ролі депутатів вели переговори та приймали закони.

Найцікавіше у цьому процесі – провокаційні питання, що переростають у палкі дискусії, результати яких неможливо передбачити, адже це – дипломатія.


Контакт. Бажаєш взяти участь у засіданнях? Звертайся до модераторів клубу "SPEECH".