Модуль Жана Моне «Зовнішня політика Європейського Союзу» 2020-2021 н.р.


Розклад проекту


МАТЕРІАЛИ ЗАНЯТЬ

ПОДІЇ В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

5, 7 червня 2021 року

Відкриті заняття доцентки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету МЕВ та ТБ Олени Доценко на тему: «Непоширення та контроль за експортом зброї».


28 травня 2021 року

Відкрите заняття доцентки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету МЕВ та ТБ Олени Доценко на тему: «Проблеми поза реальною зовнішньою політикою. Охорона здоров’я, демографія».


27 травня 2021 року

Відкриті заняття декана факультету, доцента кафедри міжнародних економічних відносин імені Артура Голікова Валерія Рєзнікова на тему: «Зовнішня економічна політика Європейського союз: український акцент» та доцентки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки Олени Доценко на тему: «Проблеми поза реальною зовнішньою політикою. Охорона здоров’я, демографія».


25 травня 2021 року

Відкрите заняття доцентки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету МЕВ та ТБ Олени Доценко на тему: «Екологічна політика Європейського Союзу».


19 травня 2021 року

Відкриті заняття доцентки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету МЕВ та ТБ Олени Доценко на тему: «Екологічна політика Європейського Союзу».


13, 14 травня 2021 року

Відкриті заняття декана факультету, доцента кафедри міжнародних економічних відносин імені Артура Голікова Валерія Рєзнікова на тему: «Конкуренція з провідними державами: США, Росія, Китай».


6, 7 травня 2021 року

Відкриті заняття завідувачки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету МЕВ та ТБ Людмили Новікової на тему: «Енергетична політика Європейського Союзу».


4 травня 2021 року

Відкрите заняття запрошеного професора проєкту Хосе Густаво Прієто Муньоза, доктора філософії, докторанта-дослідника факультету європейського, публічного та міжнародного права Гентського університету, м. Гент, Бельгія, на тему: «Зовнішня політика Європейського Союзу та Латинська Америка». Заняття проводилося англійською мовою із забезпеченням перекладу.


30 квітня 2021 року

Відкриті заняття доцентки кафедри права Європейського Союзу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Тетяни Анакіної на тему: «Зовнішня політика Європейського Союзу та національна зовнішня політика».


29 квітня 2021 року

Вебінар щодо викладання курсів, пов’язаних з Європейським Союзом для викладачів кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки, що проводився запрошеним професором проекту Хосе Густаво Прієто Муньозом, доктором філософії, докторантом-дослідником факультету європейського, публічного та міжнародного права Гентського університету, м. Гент, Бельгія. Професор Густаво Муньоз звернув увагу викладачів на методологію викладання проблемної лекції на прикладі вивчення теми: «Європейський Союз та багатосторонні організації». Вебінар проводився англійською мовою із забезпеченням перекладу.


23 квітня 2021 року

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні напрями зовнішньої політики Європейського Союзу». Конференція відбулася в онлайн форматі на платформі Google Meet, англійською та українською мовами, у роботі ї взяли участь науковці, практики, викладачі та студенти з України та інших країн, які зацікавлені в дослідженні питань проблем і перспектив зовнішньої політики Європейського Союзу.

Запрошений професор проекту Штефан Кірхнер виступив з доповіддю на тему: «The European Union and the space policy» (Європейський Союз та космічна політика»), запрошений проофесор проекту Арндт Кюннеке виступив з доповіддю на тему: «Nord Stream 2 – a pipeline disuniting the EU, its member states and allies» («Північний потік-2 – газопровід, що роз’єднує ЄС, держави-члени та союзників», запрошений професор проекту Федеріка Крістані виступила з темою доповіді: «The Visegrád Group and cybersecurity-related policies: challenges and prospects in the year of the group’s 30th anniversary» («Вишеградська група та політика, пов’язана з кібербезпекою: виклики та перспективи 30-річчя групи»), запрошений професор Густаво Прієто виступив з доповіддю на тему: «The EU external dimension and the governance of the global digital economy» («Зовнішній вимір ЄС та управління глобальною цифровою економікою»). Також учасники у своїх виступах акцентували увагу на питання впливу пандемії Covid-19 на реалізацію політики європейський держав, зокрема, доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри міжнародних відносин міжнародної інформації та безпеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віталій Солових презентував доповідь на тему: «Політика держав ЄС під час пандемії COVID-19: міжнародний аспект». За результатами роботи конференції було видано збірку матеріалів конференції. Відео конференції за посиланням.


22 квітня 2021 року

Відкрите заняття декана факультету, доцента кафедри міжнародних економічних відносин імені Артура Голікова Валерія Рєзнікова на тему: «Зовнішня економічна політика Європейського Союзу: український акцент».


12, 15 квітня 2021 року

Відкриті заняття завідувачки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Людмили Новікової на тему: «Боротьба з тероризмом».


9 квітня 2021 року

Відкрите заняття члена робочої групи проекту Аліни Червяцової на тему: «Права людини, демократія та верховенство права».


5 квітня 2021 року

Відкриті заняття завідувачки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки Людмили Новікової на тему: «Європейський Союз та багатосторонні організації».


2 квітня 2021 року

Відкрите заняття члена робочої групи проекту Аліни Червяцової на тему: «Права людини, демократія та верховенство права».


1 квітня 2021 року

Відкриті заняття завідувачки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету Людмили Новікової на тему: «Розширення Європейського Союзу».


31 березня 2021 року

Відкрите заняття члена робочої групи проекту Аліни Червяцової на тему: «Права людини, демократія та верховенство права».


30 березня 2021 року

Відкриті заняття доцентки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету Олени Доценко на тему: «Проблеми поза реальною зовнішньою політикою. Охорона здоров’я, демографія».


29 березня 2020 року

Відкрите заняття члена робочої групи проекту Аліни Червяцової на тему: «Права людини, демократія та верховенство права».


22 березня 2021 року

Відкрите заняття завідувачки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету МЕВ та ТБ Людмили Новікової на тему: «Європейський Союз та Україна».


19 березня 2021 року

Відкриті заняття запрошеного професора проєкту Арндта Кюннекке, доктора філософії, професора факультету публічного права та політики Федерального університету прикладних наук для публічного управління, м. Брюль, Німеччина, на тему: «Спільна зовнішня політика та політика безпеки». Заняття проводилися англійською мовою із забезпеченням перекладу.


18 березня 2021 року

Відкрите заняття завідувачки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету МЕВ та ТБ Людмили Новікової на тему: «Європейський Союз та Україна».


15, 16 березня 2021 року

Відкриті заняття доцентки кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки факультету МЕВ та ТБ Олени Доценко на тему: «Зовнішня політика сусідства Європейського Союзу».


10, 11, 12 березня 2021 року

Відкриті заняття запрошеного професора проєкту Штефана Кірхнера, доктора філософії, професора факультету арктичного права, голови дослідницької групи з управління Арктикою Арктичного центру Лапландського університету, м. Рованіємі, Фінляндія, на тему: «Право та зовнішня політика Європейського Союзу відносно світового океану та Арктики». Заняття проводилися англійською мовою із забезпеченням перекладу.


4 березня 2021 року

Вебінар щодо викладання курсів, пов’язаних з Європейським Союзом для викладачів кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки, що проводився запрошеним професором проекту Федерікою Крістані, доктором філософії, запрошеним старшим науковим співробітником Арктичного центру Лапландського університету, м. Рованіємі, Фінляндія, дослідником Відкритої дослідницької лабораторії Російського, Східноєвропейського та Євразійського центру Ілілнойського університету, м. Іллінойс, США. Проф. Федеріка Крістані звернула увагу викладачів на методологію викладання практичного заняття, а саме проведення контролю знань здобувачів на прикладі вивчення теми: «Торгівельна політика Європейського Союзу». Вебінар проводився англійською мовою із забезпеченням перекладу.


2, 3 березня 2021 року

Відкриті заняття члена робочої групи проєкту Аліни Червяцової на тему: «Система зовнішньої політики Європейського союзу: актори».


25, 26 лютого 2021 року

Відкриті заняття члена робочої групи проєкту Аліни Червяцової на тему: «Система зовнішньої політики Європейського союзу: прийняття рішень».


22, 23, 24 лютого 2021 року

Відкриті заняття запрошеного професора проєкту Федеріки Крістані, доктора філософії, запрошеного старшого наукового співробітника Арктичного центру Лапландського університету, м. Рованіємі, Фінляндія, дослідника Відкритої дослідницької лабораторії Російського, Східноєвропейського та Євразійського центру Іллінойського університету, м. Іллінойс, США, на тему: «Політика Європейського Союзу у сфері торгівлі». Заняття проводились англійською мовою із забезпеченням перекладу.


17, 19 лютого 2021 року

Відкриті заняття запрошеного професора проєкту Арндта Кюннекке, доктора філософії, професора факультету публічного права та політики Федерального університету прикладних наук для публічного управління, м. Брюль, Німеччина, на тему: «Спільна зовнішня політика та політика безпеки». Заняття проводилося англійською мовою із забезпеченням перекладу.


18 грудня 2020 року

ІII науково-практичний круглий стіл «Європейська дипломатія У XXI столітті» (анонс Facebook). У роботі круглого столу взяли науковці, викладачі, практики та студенти, які презентували свої доповіді українською та англійською мовами, присвячені викликам, що постали перед Європейською дипломатією в ХХІ столітті.

Координатор проекту Аліна Червяцова виступила з доповіддю на тему: «Бюджет ЄС в контексті європейської дипломатії»; керівник робочої групи проекту Людмила Новікова та член робочої групи проекту Олена Доценко акцентували на ролі ЄС у врегулюванні придністровського конфлікту та двостороннього формату співробітництва між Україною та ЄС в рамках політики Східного партнерства, презентувавши доповіді, підготовлені разом із студентами факультету. Також ряд виступів було присвячено проблемам здійснення дипломатії в умовах пандемії Covid-19 (зокрема, доповіді студентів Дарини Шушман та Катерини Сургай). За результатами роботи круглого столу було видано збірку матеріалів круглого столу.


16, 17 грудня 2020 року

Відкриті заняття члена робочої групи проєкту Аліни Червяцової на тему: «Система зовнішньої політики Європейського Союзу: актори».


10, 11 грудня 2020 року

Відкриті заняття доцентки кафедри права Європейського Союзу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Тетяни Анакіної на тему: «Природа зовнішньої політики Європейського Союзу».


3, 4 грудня 2020 року

Відкриті заняття доцентки кафедри права Європейського Союзу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Тетяни Анакіної на тему: «Європейська інтеграція та зовнішня політика: історичний огляд».


15 жовтня 2020 року

У рамках святкування ErasmusDays–2020 проведено онлайн-презентацію проєкту Модуль Жана Моне «Зовнішня політика Європейського Союзу». (презентація проєкту, відеопрезентація)