Робоча група проєкту Модуль Жана Моне «Зовнішня політика Європейського Союзу»


Керівник робочої групи, координатор Модулю з травня 2021 року

Людмила Новікова, завідувач кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кандидат юридичних наук, доцент, викладач проекту, співавтор проєктної заявки.

Має багаторічний досвід викладацької (порівняльне кримінальне право, міжнародне кримінальне право, міжнародне право міжнародних організацій), науково-дослідної роботи (близько 60 публікацій, тому числі монографій, підручників, статей в українських та зарубіжних юридичних журналах) та адміністративної діяльності (заступник декана з навчально-методичної роботи, юридичний факультет, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (2004-2011); завідувач кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки).

Координатор Модулю до травня 2021 року

Аліна Червяцова, доцент кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кандидат юридичних наук, доцент, співавтор проєктної заявки та викладач проекту.

Координатор Модулю Жана Моне ‘Initiating Course of the EU Law’ («Започаткування курсу з права Європейського союзу») (2014-2017 р.); ‘European Standards of Local Self-Government and EU Regional Policy’ («Європейські стандарти місцевого самоврядування та регіональна політика ЄС», стипендіатка фонду Олександра фон Гумбольдта в Інституті Макса Планка з міжнародного та порівняльного публічного права (Max Planck Institute for Comparative Public Law and International Law) (м. Гейдельберг, Німеччина), учасниця низки програм академічної мобільності (Університет Торонто, Канада; Кембріджський універистет, Велика Британія; Туринський університет, Італія; Інститут Макса Планка за історії європейського права, м. Франкфурт, Німеччина; Массачусетський університет, США та ін.).

Має багаторічний досвід педагогічної діяльності у галузі порівняльного публічного права, міжнародне права та прав людини. Автор понад 80 наукових публікацій, включаючи наукові статті, підручники, навчальні посібники, матеріали конференцій тощо.

З травні 2021 року старший науковий співробітник Центру прав людини Гентського універистету (Бельгія).

Викладачі проєкту:

Штефан Кірхнер, професор факультету арктичного права, голова дослідницької групи з управління Арктикою Арктичного центра Арктичного центру Лапландського університету, м. Рованіємі, Фінляндія, доктор філософії.

Запрошений професор, експерт у галузі права ЄС, прав людини та міжнародного морського права; має багаторічний досвід наукової та викладацької роботи в університетах Фінляндії, Німеччини, Литви, Італії та України.

Арндт Куннеке, професор факультету публічного права та політики Федерального університету прикладних наук для публічного управління, м. Брюль, Німеччина, доктор філософії.

Запрошений професор, визнаний лектор у сфері права Європейського Союзу та політичних наук з досвідом практичної роботи в галузі права та викладання студентам, що здобувають ступінь бакалавра та магістра, в університетах Німеччини, Туреччини, Чехії та України. Учасник першого Модулю Жана Моне, який було реалізовано в ХНУ імені В.Н. Каразіна у 2014–2017 році.

Федеріка Крістані, запрошений старший науковий співробітник Арктичного центру Лапландського університету, м. Рованіємі, Фінляндія, дослідник Відкритої дослідницької лабораторії Російського, Східноєвропейського та Євразійського центру Іллінойського університету, м. Іллінойс, США, доктор філософії.

Запрошений професор, експерт у галузі міжнародного економічного та інвестиційного права. Має багаторічний досвід наукової та викладацької діяльності в університетах Італії, країн Вишеградської четвірки та України. Учасник першого Модулю Жана Моне, який було реалізовано в ХНУ імені В.Н. Каразіна у 2014–2017 році.

Хосе Густаво Пріето Муньоз, докторант-дослідник факультету європейського, публічного та міжнародного права Гентського університету, м. Гент, Бельгія, доктор філософії.

Запрошений професор, експерт у галузі міжнародного економічного та інвестиційного права. Має багаторічний досвід наукової та викладацької діяльності в університетах Латинської Америки, Італії, Німеччини та України. Учасник першого Модулю Жана Моне, який було реалізовано в ХНУ імені В.Н. Каразіна у 2014–2017 році.

Ларісса Фуртвенглер, аспірантка Гейдельбергського університету, тема роботи «Законність переміщення зброї у міжнародному праві», науковий керівник проф. Анна Пітерс (Prof. Anne Peters), директор Інституту імені Макса Планка з порівняльного публічного та міжнародного права, м. Гейдельберг, Німеччина.

Тетяна Анакіна, доцент кафедри права Європейського Союзу Національного юридичного університету, кандидат юридичних наук, доцент, викладач проекту

Старший юрисконсульт проекту “Association4U”, яка фінансується Європейським союзом, має багаторічний досвід педагогічної (міжнародне право, право Європейського союзу, правове регулювання європейської інтеграції, Європейська конвенція з прав людини і правова практика, дипломатичне та консульське право, введення до спеціальності «Міжнародне право», морське право) та науково-дослідної роботи (понад 50 публікацій – статті, підручники, матеріали наукових доповідей на конференціях тощо), а також досвід роботи у галузі юридичної експертизи щодо відповідності законодавства України до законодавства Європейського союзу та положень міжнародних зобов’язань України.

Валерій Рєзніков, декан факультету міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктор юридичних наук з державного управління, кандидат економічних наук, доцент, викладач проекту

Має багаторічний досвід педагогічної (дипломатична та консульська служба; дипломатичний протокол та етикет; теорія міжнародних відносин; зовнішня політика України) та наукової роботи (понад 30 публікацій). Науково-дослідні інтереси: європейська інтеграція, інтеграція соціо-економічних систем, міська інтеграція; міжнародні відносини, дипломатична служба та протокол; економічна дипломатія різних країн; зовнішня політика України.

Олена Доценко, доцент кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат юридичних наук, викладач проекту, співавтор проєктної заявки.

Фахівець у галузі міжнародного публічного та міжнародного приватного права, викладає дисципліни (міжнародне приватне право, основи наукових досліджень, міжнародне право), має багаторічний досвід науково-дослідної роботи (понад 40 публікацій, у тому числі статей в українських та іноземних юридичних журналах, матеріалів наукових доповідей на конференціях тощо) та практичної роботи у правоохоронних органах