RSS FeedНовини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 64

31 березня 2021 року

Наукова конференція, присвячена розвитку третього сектора та соціальної економіки у світі та Україні

Наукова конференція, присвячена розвитку третього сектора та соціальної економіки у світі та Україні

30 березня 2021 року відбулася унікальна наукова конференція, присвячена розвитку третього сектора та соціальної економіки у світі та Україні.

Співорганізаторами заходу стали Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Полтавська державна аграрна академія та німецький Лейбніц Інститут IAMO.

У конференції взяли участь понад 40 науковців із університетів 10 країн.

Привітав учасників Президент “EUROCOOP” Матіас Фідлер.

Зарубіжні вчені поділились досвідом і звернули увагу українських колег на те, що тематика третього сектора зараз дуже популярна у світі. Французький професор Стефан Рос відзначив, що в різних країнах існує широкий спектр соціально-орієнтованих підприємств та організацій, об’єднаних загальним терміном «третій сектор» (“third sector”) або підприємства «соціальної економіки» (“social economy”), які за своїми цілями, принципами та механізмами діяльності суттєво відрізняються від державного та приватного секторів.

Його німецький колега, Владислав Валентинов, звернув увагу, що кооперативи, асоціації, громадські організації, фонди місцевого розвитку, соціальні підприємства та інші представники «третього сектора» виконують свою соціально-економічну місію у сільському господарстві, екології, фінансах, місцевому розвитку та багатьох інших сферах, яким із різних причин недостатньо уваги приділяється з боку бізнесу чи держави.

Італійський професор Ерманно Тортія відзначив, що підприємства «третього сектору» у своїй діяльності не прагнуть до отримання прибутку, тому роблять економіку та суспільство більш соціальними й орієнтованими на потреби людей.

Професор з Греції Константін Іліопоулос впевнений, що в сучасних умовах пандемії, викликаної COVID-19, «третій сектор» стане важливим фактором посткризового розвитку багатьох країн.

Українські вчені поділились своїми дослідженнями розвитку окремих сегментів вітчизняного третього сектора.

Було відзначено, що у нас він знаходиться у зародковому, хаотичному стані і потребує сприяння з боку держави, як це відбувається у більшості розвинутих країн світу. І найважливіше, що може зробити зараз українська держава — «не вигадувати велосипед», а просто закласти європейську модель в українське законодавство.

Яндекс.Метрика